Čtyři nejčastější chyby, kterých se dopouštíme při výběru matrace

Chcete se dobře vyspat? Chcete se vyspat takzvaně “do růžova”? V tom případě byste měli klást důraz na výběr matrace, protože právě matrace se podílí na tom, v jakém stavu se ráno vzbudíte. Bohužel mnozí lidé výběr matrace podceňují a tím se dostáváme k první chybě, které se dopouštíme. To však není zdaleka jediná chyba, které se dopouštíme při výběru matrace. Prozraďme si další čtyři časté chyby, které nám znemožní vyspat se dobře a kvalitně.

Vybíráme jednu matraci pro manželskou postel

Když má člověk manželskou postel, na které spí dva lidé, většinou kupuje jenom jednu matraci, která by odpovídala rozměrům. Jenže to je chyba, které se dopouštíme. Dva lidé se nemohou vyspat na jedné stejné matraci dobře. Každý člověk je jiný, každý potřebuje zcela jinou matraci. Někdo potřebuje pružinovou matraci, jiný potřebuje tvrdší pěnovou matraci nebo někdo naopak měkčí model. Každý člověk má navíc jinou hmotnost, stejně tak každý člověk má při spaní jinou polohu.

Chyby při výběru matrace

Matraci nevybíráme podle tvrdosti

Mezi námi se najdou lidé, kteří kupují matraci buď podle vzhledu, nebo podle jejic

h ceny. Jenže to jsou kritéria, která by neměla hrát při výběru matrace roli. Důležitá je tvrdost, na kterou bohu

žel nehledíme. Největší chybou je si myslet, že i nejtvrdší matrace jednoho dne změkne. Není to tak. Matrace se kupuje na několik let, neproleží se jen tak, a pokud ano, koupili jste velmi nekvalitní matraci, kterou reklamujte.

Výška matrace nehraje roli

Jedna bába kdysi povídala, že při výběru matrace výška matrace nehraje roli. Jenže je to jen babská povídačka, i výška hraje roli a je chybou, když se na výšku matrace nedíváme. Výšku matrace byste měli volit podle výšky rámu postele. Matrace by rozhodně neměla vyčnívat nad rámem, ale zase nemá být utopená v posteli.

Nebereme v potaz naši váhu

Kupovat matraci, aniž bychom brali v potaz naši váhu, to je jen další chyba, které se při výběru matrace dopouštíme. Důležitým faktorem je při koupi matrace právě hmotnost. Obecně platí, že lidé s větší hmotností mají investovat spíše do tvrdší matrace.

Foam Service s.r.o.
Po celé ČR na všechny matrace
 Dopravné ZDARMA
Česká Republika
IČO: 06377084
DIČ: CZ06377084