Co znamená sendvičová matrace?

Máte ve své ložnici nekvalitní matraci, na které se spí opravdu špatně? Vyměňte ji. Spánek je pro člověka velice důležitý, tělo při něm regeneruje, člověk odpočívá. Je opravdu důležité se ráno probudit plný energie a svěží, na tomto pocitu se ostatně podílí i matrace, která tedy musí být opravdu kvalitní a pro vás pohodlná. I když se říká snadno, že je třeba matraci vyměnit, není to tak lehké. Existuje totiž nespočetně mnoho druhů matrací a vybrat si jednu z nich, to chvilku zabere. Setkat se můžete s takzvanou sendvičovou matrací. Jenže co je to za matraci?

Co je to sendvičová matrace?

Pokud hovoříme o sendvičové matraci, hovoříme o matraci, která je složená z několika vrstev různých typů. Zkrátka je to takový sendvič. Díky tomu, že je matrace složená z několika vrstev, nabízí jejímu majiteli různé stupně tvrdosti. Tím se tedy výrazně zmenšuje riziko špatné volby tuhosti matrace. Sendvičová matrace je ideální pro lidi, kteří si nejsou jisti tím, jaká matrace jaké tuhosti je pro ně vhodná.

Minimálně mají sendvičové matrace dvě vrstvy, které mají rozdílnou objemovou hmotnost.

Jaké jsou výhody sendvičových matrací?

Takzvaná sendvičová matrace má celou řadu výhod. Patří k nim hlavně to, že záda mají skvělou oporu. Díky různým stupňům tvrdosti jsou skvělé i do manželské postele, v níž jeden člověk spí na zádech a druhý třeba na boku. Každý z nich potřebuje jiný stupeň tvrdosti kvůli poloze, v níž spí, což ostatně sendvičová matrace poskytne.

Sendvičové matrace jsou navíc dobře provzdušněné, což ocení hlavně jedinci, jež se opravdu nadměrně potí.

Z čeho jsou sendvičové matrace vyrobeny?

Každá sendvičová matrace se skládá ze zcela odlišných materiálů. Často jsou vyráběny z několika různých materiálů, z nichž jedním materiálem je latexová hmota. S oblibou se také používá při výrobě sendvičových matrací i kokosová hmota, ze které je vyrobená jedna vrstva.

Foam Service s.r.o.
Po celé ČR na všechny matrace
 Dopravné ZDARMA
Česká Republika
IČO: 06377084
DIČ: CZ06377084