Co si lidé myslí o matracích a není pravda

Matrace jsou často velice podceňovány. Drtivá většina lidí si myslí, že není pravda, že matrace mají podíl na našem pevném zdraví, proto při výběru matrace odvrací zrak od kvalitních matrací a zaměřují se především na ty levné, jelikož za ně nechtějí moc utratit. Jenže to je velká chyba. Za matrace by se rozhodně mělo utrácet, protože matrace jsou něco, co má vliv na naši náladu, když ráno vstaneme, či co může předcházet bolesti zad. Pojďme si zmínit několik věcí, které si lidé o matracích myslí, ale co rozhodně není pravda.

Matrace stejně dlouho nevydrží

Řada lidí se ohlíží především po těch levnějších matrací, protože žijí v domnění, že matrace stejně příliš dlouho nevydrží. Jenže pravdou je, že matrace vydrží alespoň osm let, pokud se investuje do té kvalitní. V případě investice do levné matrace dojde k tomu, že se proleží během dvou let a během osmi let tak budete muset investovat rovnou do čtyř spacích podložek. Pokud nechcete investovat každým druhým rokem do matrace, plácněte se jednou přes kapsu a investujte třeba do latexové matrace, jejíž životnost často dosahuje i dvanácti dlouhých let.

Tvrdší matrace má vyšší životnost

Dalším omylem, kterému lidé věří v souvislosti s matracemi, je, že tvrdší matrace mají vyšší životnost než ty měkčí. To však není pravda. Tvrdá matrace má naprosto stejnou životnost jako matrace měkčí. Matrace se dnes vyrábí v různých stupních tvrdosti, aby si přišel na své zkrátka každý. Stupeň tvrdosti se neodráží ani na životnosti matrace, ani na výsledné ceně, za kterou matraci pořizujete.

Pružinové matrace jsou out

Řada lidí má pružinové matrace spjaté s pobytem u babičky. Tehdy pružinové matrace byly nepohodlné, vrzaly a trčela z nich pichlavá péra. Jenže od té doby prošly pružinové matrace obrovským vývojem a dnes se jedná o velice kvalitní matrace, kterým rozhodně neodzvonilo.

Foam Service s.r.o.
Po celé ČR na všechny matrace
 Dopravné ZDARMA
Česká Republika
IČO: 06377084
DIČ: CZ06377084