Co může způsobit nesprávný výběr matrace?

Výběr matrace není něco, co bychom měli podceňovat. Vždyť spánkem trávíme zhruba třetinu našeho života! Stačí však málo a vzbudíme se s bolavými zády, špatnou náladou a pocitem vyčerpání. Proč je tak důležitý výběr kvalitní matrace a její správné používání?

Neexistuje univerzální matrace, která by vyhovovala všem. Pro někoho je vhodnější latexová matrace, jinému vyhovují více pružinové matrace nebo pěnové matrace. Zjistěte si, jaké jsou výhody jednotlivých typů a s jakým roštem je lze kombinovat a podle toho se rozhodněte.

Psychické problémy

Kromě bolestí celého těla má nesprávně zvolená matrace za následek i další problémy. Špatný spánek neodvratně vede k velké nesoustředěnosti a zhoršení kognitivních schopností během dne. Také můžete pociťovat nedostatek kreativity a improvizace. V dlouhodobém horizontu může dokonce dojít k rozvoji úzkostí a depresí.

Fyzické problémy

Závažné jsou ale i fyzické projevy. Během REM fáze spánku se snižuje a reguluje krevní tlak. Pokud je tato fáze narušená, k této regulaci nedojde a tlak se naopak zvyšuje. Neuvolní se ani hormony snižující stres, čímž rovněž dochází ke zvýšení krevního tlaku. Vysoký krevní tlak může vést k rozvoji srdečních problémů.

Dalším problémem může být přibývání na váze. Nedostatek kvalitního spánku totiž zpomaluje metabolismus, takže pro tělo bude mnohem obtížnější spalovat tuky.

Problémy vzniklé opotřebováním

Stejně jako výběr matrace je důležitá i péče o ní. Ať už je vyrobená z jakéhokoliv materiálu, dříve nebo později se v ní začnou množit roztoči hodující na odumřelých kožních buňkách a zaschlém potu. Tito roztoči mohou způsobovat alergické reakce a zhoršovat astma nebo ekzémy.

Matrace není doživotní investicí, ty kvalitnější vydrží zhruba 10 až 15 let, pak je nutná výměna. Vlivem času a každodenního používání se zhoršuje celistvost materiálu a jeho schopnost odvádět teplo a proudění vzduchu. Pokud pociťujete, že se v noci přehříváte a více se potíte, možná je čas vyměnit matraci za novou.

Foam Service s.r.o.
Po celé ČR na všechny matrace
 Dopravné ZDARMA
Česká Republika
IČO: 06377084
DIČ: CZ06377084