Co je obvyklým důvodem nespavosti?

Pokud nemůžete usnout, trpíte takzvanou insomnií. To je odborný název pro nespavost. K typickým příznakům nespavosti patří obtížné noční usínání, časné ranní probouzení se bez schopnosti znovu usnout, také časté noční probouzení se nebo noční bdělost. Jelikož i nespavost může být nebezpečná, nezahrávejte si s ní.

V souvislosti s nespavostí se však nabízí otázka, co je jejím důvodem? Již bylo zmíněné, že nespavost je nebezpečná a že není dobré si s ní zahrávat. Nespavost nebo také takzvaná insomnie může vyvolat podrážděnost nebo malátnost během celého následujícího dne. Zároveň může zhoršit koncentraci, pracovní výkon nebo náladu. Insomnie vede bohužel i k depresím, psychickým poruchám nebo k poruchám kognitivních funkcí, a tak je třeba vědět, co je jejím důvodem.

Proč trpíme nespavostí?

Příčinou insomnie je nejčastěji stres, ale také za tím může stát nepravidelný spánkový režim. Je důležité se snažit dodržovat dobu, kdy chodíte spát, tělo to ocení a ostatně i vy, protože budete usínat bez problémů.

Důvodem nespavosti ale také může být psychická zátěž, změna časového pásma nebo přechod na letní, respektive zimní čas. Důvodem také může být deprese nebo nemoc. A samozřejmě za nespavost někdy může i špatná a nepohodlná matrace. Zvolte proto takovou, která vám bude stoprocentně vyhovovat. Nebojte se investovat do kvalitní ortopedické nebo zdravotní matrace. Je to investice, která se vyplatí.

Na kvalitě vašeho spánku se podílí mnoho zvyků a zlozvyků

Málokterý člověk si uvědomuje, že na kvalitě našeho spánku se podílí mnoho zvyků a zlozvyků. Dejte si tedy ruku na srdce a zeptejte se sami sebe, jaké jsou vaše zlozvyky a zvyky? Co děláte tradičně, jaké jsou vaše rutiny?

Zejména rutiny před spaním se mohou na kvalitě spánku podílet. Pokud je vaším každodenním chlebem horká koupel a čtení pohádek dětem, pravděpodobně nemáte problém s usínáním. Jestliže ale chodíte před spaním kouřit nebo nejíte zdravě, problémy se spaním se dostavit mohou.

nespavost

Foam Service s.r.o.
Po celé ČR na všechny matrace
 Dopravné ZDARMA
Česká Republika
IČO: 06377084
DIČ: CZ06377084