Budíte se ráno unavení? Může za to několik faktorů, které lze ovlivnit

Pamatujete si na svá dětská léta, kdy jste se ráno probudili a doslova jste zářili energií? Proč tomu tak není dnes? Co lze změnit?

Záleží na prostředí

Vlivem přibývajícího věku a povinností již zdravý spánek není samozřejmostí. Vliv na to má nejen stres a počet nesplněných úkolů, které se na nás valí. Důležité je i prostředí, ve kterém spíme. Kvalitní matrace nemusí být předražené. I levné matrace mohou být vyrobeny tak, aby nám plně vyhovovaly. Je potřeba si zvolit tuhost, kterou preferujeme. Některé matrace jsou dokonce oboustranné, můžete si tedy vybrat, zda budete potřebovat měkčí nebo tvrdší stranu.

Místnost na spaní by měla být nejchladnější v bytě. Vždy si večer dobře vyvětrejte, pokud je zde velmi suchý vzduch, na topení položte několik mokrých utěrek a vzduch zvlhčete. Zatáhněte rolety, lépe se spí v přítmí.

Večerní rutina udělá hodně

Večer se nepřecpávejte. Večeři byste měli zkonzumovat dvě hodiny před spánkem a měla by představovat nejlehčí jídlo toho dne. Večerní rutina zahrnuje klidné činnosti, třeba čtení knihy, ve které se nevyskytuje napětí. Snadněji usnete, a navíc mnohem dříve.

Večer si již zakažte telefon, který by vás bavil dlouhé hodiny. Není divu, že se ráno budíme nevyspaní. Tělo si potřebuje odpočinout, ne si každý den ze spánku ukrajovat hodinku nebo dvě.

Vitamíny a doplňky stravy?

Budí vás v noci křeče? Přes den se zásobte hořčíkem. Magnesium můžete přijímat jako doplněk stravy. Trápí vás trávení? Olej nebo kapsle z ostropestřce mariánského pomohou detoxikovat organismus, zatímco spíte. Místo mastných brambůrků si proto večer raději dopřejte lehkou snídani, na večer si dejte olej z této významné bylinky. Ráno pocítíte příliv energie, navíc se v noci nebudete budit.

Foam Service s.r.o.
Po celé ČR na všechny matrace
 Dopravné ZDARMA
Česká Republika
IČO: 06377084
DIČ: CZ06377084