5 výhod kvalitní matrace

Prostředí ložnice by mělo představovat oázu klidu a harmonie. Mimo prostředí, kde spíte, je důležité věnovat pozornost také tomu, na čem spíte. Ačkoli mnoho lidí nebere kvalitní matrace v potaz, ve skutečnosti se jedná o základní věc, která může výrazně ovlivnit váš každodenní život. Jaké výhody má kvalitní matrace?

Dosažení dostatečného a kvalitního spánku

Kvalitní matrace vám pokaždé zajistí vydatný spánek, odpočinek nebo jak se říká „napík”. V závislosti na typu matrace, kterou máte, mohou nabízet buď úlevu od tlakových bodů, oporu zad, nebo obojí. Pamatujete, dobrá matrace by měla váš spánek podporovat, a ne ho ničit.

Tip: Pokud se každou noc cítíte nepohodlně, máte potíže se spánkem nebo se probouzíte s bolestí těla, mohou to být známky toho, že je čas koupit si novou matraci.

Podpora správného držení těla

Lidé spí v různých polohách, které si často neuvědomují. Kvalitní matrace může udržet nebo zlepšit formu a držení těla. Pokud patříte mezi výjimečné a máte každou noc stálou polohu při spánku, musíte mít správnou matraci, která podporuje správnou formu a držení těla.

Zajímavost: Používáte vrchní matraci?

Udržení duševního a emocionálního zdraví pod kontrolou

Špatná matrace vám může udělat skutečně zle. Není nic horšího než nekvalitní spánek. Je známo, že nedostatek spánku je spojen s různými krátkodobými i dlouhodobými následky a může se výrazně podepsat na vašem duševním a emocionálním zdraví. Spaním na kvalitní matraci se zvýší vaše šance na kvalitní spánek a je nepravděpodobné, že budete trpět zdravotními následky.

Radost ze spánku

Někteří lidé bohužel trpí poruchy spánku, které mimo jiné, může způsobit také špatná matrace. Občas je těžší přestat se příliš soustředit na shon v práci, škole a na další aktivity, které pak ovlivňují náš spánek.  S dobrou matrací se možná konečně vrátíte do doby, kdy spánek nebyl problém.

Tip: Pokud patříte k těm, kteří se nedokáží uvolnit ani s kvalitní matrací, můžete vyzkoušet:

  • omezit hluk a rušivé vlivy v okolí,
  • zchlaďte místnost,
  • odstranit veškerou elektroniku z místnosti,
  • vymalovat jemnými a teplými barvami.

Dlouhá životnost

Ceny matrací jsou občas astronomické, ale věřte, že se to vyplatí. Přeci jen jde o dlouhodobou investici primárně do vašeho zdraví. Vzhledem k tomu, že kvalitní matrace vydrží několik let, zejména pokud je dobře udržovaná, můžete z nákupu vytěžit maximum.

Průměrná životnost jednotlivých typů matrací:

  • Vnitřní pružiny: 5 až 6,5 roku
  • Pěnové: 6 až 7 let
  • Latex: 5 až 8,5 roku
  • Hybridní: 5 až 7,5 roku
Foam Service s.r.o.
Po celé ČR na všechny matrace
 Dopravné ZDARMA
Česká Republika
IČO: 06377084
DIČ: CZ06377084