4 znaky, podle kterých poznáte kvalitní matraci

Ať už preferujete staré dobré pružinové matrace, moderní latexové matrace nebo oblíbené pěnové matrace, neměli byste ani o píď slevovat z jejich kvality. Spánkem trávíme téměř třetinu života a dobrý spánek je klíčem ke spokojenému životu a dokonalému odpočinku. Jak se tedy pozná kvalitní matrace? Běžně máme tendenci brát dražší matrace jako ty kvalitnější, ale i levné matrace mohou splňovat všechny náročné požadavky.

Poskytuje oporu páteři

Páteř je každý den velmi namáhaná, a proto si v noci zaslouží oporu a relaxaci. Kvalitní matrace by měla mírnit nebo úplně eliminovat bolesti zad a kloubů a snižovat napětí v těle. Měla by tělu poskytovat dostatečnou oporu a respektovat anatomickou stavbu. Nejlepší jsou proto matrace, které jsou rozdělené na zóny a podle nich opatřené různými stupni tvrdosti.

TIP: Jaké jsou tvrdosti matrací

Je vhodná pro alergiky

Jelikož v současné době trpí spousta lidí nejrůznějšími alergiemi, je více než vhodné, aby kvalitní matrace byla hypoalergenní a chráněná proti roztočům a plísním. Výzkumy ukázaly, že v obyčejné, dva roky staré matraci se nachází zhruba dva miliony roztočů, které se při každém pohybu rozvíří. V tomto ohledu v současnosti vedou latexové matrace, které nejen brání množení roztočů, ale také odvádí vlhkost tvořenou během spánku. Jádro matrace by tedy mělo být maximálně prodyšné.

Je dostatečně vysoká

Ačkoliv odborníci obecně doporučují spíše měkčí matrace (což ovšem neplatí u batolat a dětí, ty by naopak měly spát na tvrdší), každému vyhovuje něco jiného. Zatímco pružinové matrace bývají tvrdší, pěnové a latexové zase měkčí. Důležitá je proto spíše výška matrace – při ulehnutí by se rozhodně neměla promáčknout až na rošt.

Dostanete na ni záruku

Prodejce by měl nabízet několikaletou záruku, čímž dává najevo, že svému produktu věří. Ovšem pozor, aby se záruka nevztahovala jen na potah, ale i na samotné jádro. Někteří prodejci dokonce nabízí výměnu za nový kus v případě poškození. Životnost se samozřejmě odvíjí od použitého materiálu. V tomto ohledu opět vynikají latexové matrace.

Foam Service s.r.o.
Po celé ČR na všechny matrace
 Dopravné ZDARMA
Česká Republika
IČO: 06377084
DIČ: CZ06377084